Diófapác, tusrajz, kihúzhatod vele magad
A diónak minden része aranyat ér. Kiváló minőségű barkácsoláshoz a törzse. Drága faanyagából csodaszép színű keményfa bútorokat lehet készíteni. Az erezete egészen elképesztő. A héjából, leveléből állítólag hajfestéket lehet készíteni, szépen beszínezi a hajad, ha rákened a belőle készült masszát. A fa alatt a levelek kémiája miatt nem nő gaz. Termésének az evése pedig serkenti az agyműködést. Agyra is hasonlít a formája.
Diófapáccal főleg akt krokikat készítettem.
Belemártjuk a tustollunkat a pácba és határozott mozdulatokkal húzzuk a vonalakat a papírra vele. Ahol megállunk ott csepp szerű tintafolt keletkezik a papíron. Elengedhetetlen a vonalvezetéshez a kézügyesség. Ha már rajta van a festék a papíron, azt már nem lehet eltüntetni vízzel, radírral, csak ecetes ollóval. :) Szép a színe és az illata is jó a pácnak, ezért is szuper vele a munka.
Hasonlóan kell használni a tust is. Ott is egy tustollat, vagy akár egy hurkapálcát kell beleérinteni a festékkel teli kis edénybe. Általában hollófekete tust használtam, de volt bordó, kék és zöld tusom is. Készítettem vele fantázia tájképeket és divatrajzokat is többek között.
Nagyon szép vonalakat lehet tustollal létrehozni. Átmenet a rajzolás és a festés között. Meseillusztrációimhoz is használtam tust a figurák megrajzolásához és ezután vittem fel a papírra festéket, krétát. Hasonlóan tettem néhány divatrajzom megalkotásánál is. Lakberendezéshez -ábrázológeometria segítségével- készült terveimen a grafit vonalakat is ezzel húztam ki.
Ha az ember ráérez fantasztikus dolgokat lehet vele kihozni. Bátor technika, mert a színe erőteljes a papíron és a ruhán is, ha az ember nem vigyáz. ;)