Tervek
A lakásunk mindig szépül, de a szépségen kívül a funkcionalitásra is nagy hangsúlyt fektetünk.
Nagyrészt fenyőfából készítünk bútorokat, de időnként felhasználunk némi mdf lapot, fémet, csempét, és egyéb anyagokat is.
(cipős szekrény - fenyő, zongoraállvány- fenyő újrahasznosítva)
A bútorokhoz felhasználjuk a műhelyünkben, és otthonunkban felsorakoztatott eszközöket. Sok-sok famegmunkáló gépet, és szerszámot, lézervágó-, gravírozó masinát, 3D nyomtatót.
(beépített hűtő ajtaja - fenyő újrahasznosítva, talpaspohártartó- diófa)
A 3D nyomtatónknak hála már csak a képzeletünk szabhat határt, hogy meg tudjuk javítani régi, elgyötört, de szeretett tárgyainkat. Bár legfeljebb kis eltörött alkatrészeket pótlunk, és javítunk vele, nagy segítség abban, hogy ne engedjünk a fogyasztói társadalom hívószavainak, és ne végezzék hamar a tárgyaink a szeméttelepen. Sűrűn hasznosítunk újra már nem tetsző, vagy megöregedett bútort is, egy részét felhasználva, vagy más funkciót adva neki.
Nemrég lett kész kislányom átalakított asztalának az alsó szekrénye. A 3D nyomtatóval készült hozzá zsanér, amihez az én általam rajzolt pillangót használtuk. A matricákat vinyl-vágónkkal készítettük, és a gyerekek díszítették ki vele az ajtókat.
(íróasztal ajtó pillangós zsanérral, tároló- fenyő újrahasznosítva)
A konyhánkba az ablak alá szeretnénk még 3 tartót. Egyet a papírtörlőnek, egyet az alufóliának, és egyet a folpakknak. Az ablak mellé pedig egy vitrines szekrényt terveztünk a szép poharaknak. A konyhabútor teljes egészében fenyőfából van. Vannak még kiegészítő használati tárgyak, mint a késtartó, edényalátétek, poháralátétek, talpaspohártartó, tálca, amik szintén házilag készültek.(konyhabútor - fenyő)
A fürdőszobába meg egy szennyes tartót szeretnénk alkotni termófából. Van néhány darab készleten nekünk már egy ideje a raktárunkban.
A fürdőszobánkra pajtaajtót készítettünk anno. Vas szerkezeten lehet elhúzni a fenyőfával borított ajtókat. Már régen elkészült az ajtó, de csak nemrégiben lett rá igény, hogy zárható legyen, ha vendégek vannak nálunk. Viszont, ki lehessen nyitni, ha valaki magára zárja, és baj van, ezért belülről készült egy eltekerhető zár, 3D nyomtatóval, és fém pöcök tartja az ajtót. Kívülről pedig vész esetén ki lehet csavarozni a zárat.
(Wc ajtó- fenyő újrahasznosítva, fürdőajtó- fenyő újrahasznosítva, fürdőkádfellépő, zár)
Hasonló igény merült fel fiunk esetében a szobája ajtaja ügyében. Belülről megmaradt a díszes kilincs az ajtaján, kívülről pedig egy japánakácból készült levehető gomb került. Szükség esetén azt levéve, a kilincs másik oldalát visszahelyezve kívülről is nyitható az ajtó. Ehhez az zár megoldáshoz kellett nyomtatnia még egy kötőelemet a férjemnek 3D nyomtatóval. A gombra pedig egyik sárkányrajzomat nyomtattuk.

Két hét múlva ugyan itt! Addig ezeken a csatornákon találhatsz meg! Kövess, és elsőként értesülsz az új tartalmakról! Szia!
https://www.instagram.com/bartacreativestudio
https://www.facebook.com/bARTamuhely
https://www.facebook.com/bartacreativestudio
https://www.bartacreativestudio.com
https://www.youtube.com/c/bARTacreativestudio
https://www.youtube.com/channel/UCMYeOdB0QyaATysRCunOMWg
https://www.tiktok.com/@bartacreativestudio
https://hu.pinterest.com/szocs_barta_agnes
ha rendelnél a pólóboltomból...
https://pm111991.polomania.hu/termekek
ha rendelnél az általam készített kézműves termékekből:
https://www.meska.hu/shop/bARTaCreativeStudio
ha személyesen vásárolnál:
1014 Budapest, Országház utca 16.
és ha támogatni szeretnél...
https://www.donably.com/barta-creative-studio